Systemy nawadniania

Świadczymy kompleksowe usługi projektowania oraz montażu systemów nawadniania.


Wszystkie nasze prace wykonujemy według sztuki zalecanej przez producentów.

Wykorzystujemy wszystkie nowoczesne rozwiązania.


Montujemy systemy nawadniania takich producentów jak HUNTER, Rain Bird oraz TORO.

Wszyscy wymienieni producenci to światowa czołówka jeżeli chodzi o systemy nawadniania.

Osobiście preferujemy systemy producenta HUNTER ponieważ uważamy, że ich dysze MP rotator są bezkonkurencyjne oraz system sterowania pogodowego HUNTER Hydrawise ma niesamowite możliwości.

Na życzenie klienta możemy zaprojektować oraz zamontować system Rain Bird lub TORO.


Przed projektem/montażem musimy poznać wszystkie wymagania Klienta oraz przedstawiamy możliwe opcje oraz nowoczesne rozwiązania, ponieważ wszystko zawsze trzeba dostosować do specyfiki danej inwestycji. Rozwiązań jest naprawdę wiele.


Zależy nam aby Klient miał świadomość, że dobrze wybrał nasze usługi jeszcze przed rozpoczęciem inwestycji.


Wykonujemy systemy nawadniania każdej wielkości.

Od ogródków przydomowych, po boiska i obiekty sportowe oraz parki i tereny przy obiektach publicznych lub firmowych.

Do każdego rodzaju inwestycji dobieramy najlepsze komponenty do rozbudowy systemów nawadniania.


Wyżej wymienieni producenci oferują wiele konfiguracji systemów nawadniania. Każdy z producentów proponuje podobny rodzaj oszczędności wody, zdalnego nadzoru systemów nawadniania wraz z systemami pogodowymi oraz różnego rodzaju czujników. Od zwykłego czujnika deszczu, który występuje w różnych wersjach, po czujniki wilgotności gleby oraz wyżej wspomniane systemy sterowania pogodowego połączone z przepływomierzem co pozwala na jeszcze większą oszczędność wody w połączeniu z dyszami HUNTER MP rotator.

Jest to bardzo istotne jeżeli korzystamy z sieci wodociągowej. Jednak jeżeli chodzi o wodę czerpaną ze studni również, nie jest to bez znaczenia, ponieważ trawa np. w gliniastych glebach nie lubi być zbyt intensywnie nawadniana.


Rozważając źródło wody ważnym czynnikiem jest też jakiej jakości mamy wodę w studni. Jeżeli jest w niej zbyt duża ilość żelaza, to mamy dość spory problem, ponieważ nie sposób stworzyć systemu aby żadna kropla wody nie spadła na kostki brukowe lub inne elementy architektury, co przy dużej ilości żelaza będzie skutkowało rudymi śladami praktycznie nie do usunięcia.


Zalecamy kontakt z nami przed podjęciem decyzji o budowie studni. Niestety nigdy nie jesteśmy w stanie przed wykopaniem studni stwierdzić jaka jest zawartość żelaza. Problem ten najczęściej dotyczy studni głębinowych.

Możemy jedynie stwierdzić jakie jest prawdopodobieństwo wystąpienia żelaza w studni. W takim wypadku najlepiej skontaktować się z firmą zajmującą się wierceniem studni, aby poznać ryzyko, ponieważ wiercenie studni to dodatkowy koszt.

Gdy ryzyko wystąpienia żelaza na naszym terenie jest duże Klienci często decydują się na system sterowania pogodowego i wykorzystanie sieci wodociągowej.

Wykonujemy również systemy pogodowe opierające się na sieci wodociągowej oraz wykorzystaniu wody z deszczówki. Jeżeli system wykorzystania wody z opadów jednak ma się sprawdzić, to musimy się zaopatrzyć w odpowiednio duży zbiornik na gromadzenie wody. Zbyt mały zbiornik traci sens ze względu na to, że przy opadach zbiornik nam się wypełni i wszystko i tak jest przelewane, a gdy przychodzi susza taki zbiornik szybko jest wypompowany przez system nawadniania. Oczywiście zbiornik jest dopełniany z sieci wodociągowej do określonego poziomu w razie braku opadów. Zbiornik deszczówki w razie braku opadów możemy również napełniać ze studni jeżeli zależy nam na wykorzystaniu wody z opadów.

Jeżeli dysponujemy odpowiednio dużym terenem i mamy bogatą w żelazo wodę w studni, możemy mieszać źródła wody systemu nawadniania. Np. wszystkie zraszacze, który mogą zachlapać kostki, budynek lub inne elementy możemy zasilić siecią wodociągową lub siecią wodociągową oraz deszczówką. A zraszacze np. w środku trawnika lub w miejscach, które nie są narażone na zabrudzenia jeżeli takie występują zasilić wodą ze studni mimo występowania żelaza.

Bardzo rzadko ale zdarzają się również drobne pyłki piasku zwane iłami co skutkuje szybkim zanieczyszczeniem filtra wody.


Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu.

Po kliknięciu na logo otworzy nam się oficjalna strona producenta, aby można było zapoznac się z ich ofertą.




Ładuję...